Skontaktuj się z nami

Nasza infolinia dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Telefon:788-994-843, 788-994-853, biuro@runplanet.pl

Skontaktuj się z naszą infolinią!

Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Nasz sklep

Nasze sklepy

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Zielonej Górze. Specjalistyczne marki, wideoanaliza kroku biegowego i fachowa obsługa.

Brooks Cascadia 12

Nowy produkt

Brooks Cascadia to od lat bardzo popularny, wszechstronny but terenowy, przydatny w długodystansowym bieganiu na różnego typu nawierzchniach naturalnych.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

499,00 zł

Opis

Rodzaj nawierzchni Trail / Cross
Drop 10mm

Więcej informacji

Brooks Cascadia to od lat bardzo popularny, wszechstronny but terenowy, przydatny w długodystansowym bieganiu na różnego typu nawierzchniach naturalnych. Stabilny i dobrze amortyzowany, o agresywnym bieżniku i sztywnej podeszwie, przydającej się na kamienistym podłożu, a przy tym komfortowy, przewiewny i dobrze opinający się na stopie.
Cholewka
Przewiewna siateczka wzmocniona jest częściowo naszytymi, a częściowo nadrukowanymi paskami wzmacniającymi. Trwałe, proste sznurowanie oparte jest na syntetycznych, mikrofibrowych przelotkach. System sznurowania wspomagają dwa wyróżnione graficznie paski na przyśrodkowej części cholewki, które dodatkowo stabilizują stopę w czasie przetoczenia. Język i kołnierz nad zapiętkiem wypełnione są hydrofobową, nie nasiąkającą wodą pianką, dzięki czemu buty nie robią się cięższe w czasie biegania w mokrych warunkach.
Podeszwa wewnętrzna
Amortyzację na dobrym poziomie zapewnia trwała, sprężysta i biodegradowalna pianka BioMoGo DNA. Stabilizację stopy w czasie nagłych, bocznych skręceń podeszwy (przy nadepnięciu na niespodziewane przeszkody) umożliwia Pivot Post System. Cztery pivoty znane z poprzednich wersji Cascadii uzupełnia ukryty piąty pivot, osłaniający przed uszkodzeniem pierwsze kości śródstopia. Podeszwa jest stabilna dzięki sporej jej szerokości w przedniej części. 
Podeszwa zewnętrzna
Crash Pad, czyli fragment zewnętrznej podeszwy wykonany z twardej, wyjątkowo odpornej na wytarcie gumy węglowej, który w większości modeli umieszczony jest pod piętą, w Cascadii 12 rozciągnięty jest na całą długość podeszwy. Jest segmentowany, wyróżniony kolorystycznie, ogranicza zewnętrzną podeszwę zarówno od strony przyśrodkowej, jak i bocznej. Przydaje się przy biegu na nierównym podłożu, kiedy przy każdym kroku pierwszy kontakt z gruntem ma inna część podeszwy. Pomiędzy podeszwą zewnętrzną i wewnętrzną umieszczono osłonę z hartowanej, termoplastycznej pianki EVA o nazwie Ballistic Rock Shield, która zabezpiecza przednią część stopy przed odczuwaniem twardych nierówności podłoża, w trakcie biegania w terenie skalistym, kamienistym lub bogatym w odsłonięte korzenie. Głęboko urzeźbiony bieżnik całej zewnętrznej podeszwy sprawdza się w miękkim podłożu naturalnym (piach, żwir, błoto, śnieg).